Fiji Rugby League Results & Tables

Vodafone Championships – 2010

Eastern Conference

Round 1, 1 May:

  • Makoi 28-22 Davuilevu
  • Nadera 4-12 Nabua
  • Namatakula 12-30 Police
  • City Bye

Round 2, 8 May:

  • Nadera 22-24 Police
  • Nabua 42-12 Davulievu
  • Makoi 18-14 City
  • Namatakula Bye

Round 3, 15 May:

  • Nadera 14-2 Davulievu
  • Nabua 14-6 City
  • Namatakula 14-18 Makoi
  • Police Bye

Round 4, 22 May:

  • Davuilevu 12-22 City
  • Police 24 24-13 Makoi
  • Nabua 36-32 Namatakala
  • Nadera Bye

Round 5, 29 May:

  • Davilevu 8-32 Namatakula
  • Nadera 23-10 City
  • Police 14-0 Nabua
  • Makoi Bye

Round 6, 5 June:

  • Namatakula 52-24 City
  • Nadera 17-14 Makoi
  • Police 40-18 Davilevu
  • Nabua Bye

Round 7, 12 June:

  • Nabua 10-30 Makoi
  • Police 50-6 City
  • Namatakula 18-8 Nadera
  • Davilevu Bye

Round 8, 19 June

  • All teams had a bye

Round 9, 26 June:

  • Makoi 18-10 Davilevu
  • Nadera 14- 22 Nabua
  • Police 20-33 Namatakula
  • City Bye

Round 10, 3 July:

  • Davilevu 20-20 Nabua
  • Makoi 38-12 City
  • Police 28-14 Nadera
  • Namatakula Bye

Round 11, 10 July:

  • Davilevu 14-14 Nadera
  • Nabua 54-4 City
  • Makoi 16-12 Namatakula
  • Police Bye

Round 12, 17 July:

  • Davilevu 16-16 City
  • Police 32-16 Makoi
  • Nabua 20-12 Namatakula
  • Nadera Bye

Round 13, 24 July:

  • Nadera 26-18 City
  • Namatakula 43-6 Davilevu
  • Police 30-26 Nabua
  • Makoi Bye

Round 14, 7 August:

  • Nadera 26-24 Makoi
  • Police 20-10 Davilevu
  • City 20-14 Namatakula
  • Nabua Bye

Round 15, 14 August:

  • Nabua 24-20 Makoi
  • Nadera 18-18 Namatakula
  • Police 38-20 Cuty
  • Davilevu Bye

Western Conference

Round 1, 1 May:

  • Nadi 18-18 Lautoka
  • Saru 26-12 Sabeto

Round 2, 8 May:

  • Saru 82-6 Nadi
  • Sabeto 20-18 Lautoka

Round 3, 15 May:

  • Sabeto 36-30 Nadi
  • Saru 30-2 Lautoka

Round 4, 22 May:

  • Lautoka 16-16 Nadi
  • Saru 66-1 Sabeto

Round 5, 28 May:

  • Nadi 12-50 Saru
  • Lautoka 12-32 Sabeto

Round 6, 5 June :

  • Nadi 32-8 Sabeto
  • Lautoka 3-54 Saru

Round 7, 12 June:

  • Saru 31-18 Sabeto
  • Lautoka 13-10 Nadi

Round 8, 19 June:

  • All teams had a bye

Round 9, 26 June:

  • Saru 52-8 Nadi
  • Sabeto 34-17 Lautoka

Round 10, 3 July:

  • Sabeto 32-12 Nadi
  • Saru 74-0 Lautoka

Round 11, 10 July:

  • All teams have a bye.

Round 12, 17 July:

  • Lautoka 24-18 Nadi
  • Sabeto 2-52 Saru

Round 13, 24 July:

  • Lautoka 20-10 Sabeto
  • Saru 32-0 Nadi

Round 14, 7 August:

  • Sabeto F-F Nadi
  • Saru 44-10Lautoka

Round 15, 14 August:

  • All teams have a bye
Team P W D L B PF PA PD Pt
01 Saru 15 12 0 0 3 561 68 493 24
02 Police 15 11 0 1 3 350 190 160 22
03 Nabua 15 8 1 3 3 276 184 192 17
04 Sabeto 15 7 1 4 3 239 292 -53 15
05 Makoi 15 7 0 5 3 239 213 26 14
06 Nadera 15 5 2 5 3 200 204 -4 12
07 Namatakula 15 5 1 6 3 292 224 68 11
08 Lautoka 15 2 3 7 3 153 370 -217 7
09 City 15 2 1 9 3 120 347 -227 5
10 Davilevu 15 0 3 9 3 150 355 -223 3
11 Nadi 15 0 2 10 3 132 355 -223 2

Championship Playoffs:

Quarter Finals, 21 August

  • Nadera 12-13 Nabua
  • Police 30-26 Namatakula
  • Sabeto 24- 10 Makoi
  • Saru 68- 10 Lautoka

Minor Semi Finals, 28 August:

  • Makoi 19-32 Nabua
  • Namatakula 34-14 Police
  • Sabeto 8-4 Nadera

Semi Finals, 4 September:

  • Nabua 8-11 Sabeto
  • Saru 16-14 Namatakula

Grand Final, 11 September:

  • Sabeto 16-14 Saru

State of Origin:

Round 1, 31 July:

  • East 24-26 West


Powered by Wordpress | Built by Thinking Cap Studios